O CrazyMazy

Czym jest CrazyMazy?


CrazyMazy to propozycja nieszablonowych zajęć zapewniających dawkę konkretnej wiedzy podaną w nietypowy sposób, a do tego z odrobiną szaleństwa. Połączenie nauki ze świetną zabawą daje piorunujący efekt – nagle dzieci, nawet, jeżeli wcześniej nie wykazywały szczególnego zainteresowania matematyką, fizyką, chemią, czy innymi naukami – stają się CrazyMazerami, osobami dla których wiedza ma sens i realne zastosowanie w życiu codziennym. Dążymy do tego, aby potencjał drzemiący w każdym młodym człowieku nie został zmarnowany – poprzez realizację unikalnego programu stymulowania inwencji dzieci i młodzieży „Od wyzwania do rozwiązania”, przełamujemy ich granice poznawcze i sprawiamy, że odkrywają swoje pasje. Budujemy pokolenie, które tworzy świat przyszłości, które już zmienia ten świat…

Na co stawiamy?

CrazyMazy to nowoczesna edukacja, to przyszłość Twojego dziecka. Stworzyliśmy unikalny program zajęć pozaszkolnych, którego celem jest pobudzenie zainteresowań dzieci i młodzieży w zakresie znacznie wykraczającym poza szkolną podstawę programową. Dzięki nietypowej formule umożliwiamy odkrycie pasji oraz stymulujemy rozwój intelektualny młodych ludzi w kierunkach, które są i będą najbardziej pożądane na rynku pracy (nauki ścisłe, informatyczne, przyrodnicze). Nie przekazujemy wiedzy w tradycyjny sposób poprzez podawanie i utrwalanie wzorów, formuł i definicji, ale pozwalamy eksperymentować, angażujemy wyobraźnię i pobudzamy bilateralne myślenie.

Uczestnicy naszych zajęć łamią wszelkie bariery poznawcze, stają się „żeglarzami wszechświata”, odkrywcami, eksperymentatorami i wynalazcami – jednym słowem CrazyMazerami. Podejmują oni realne wyzwania i szukają rozwiązań dla postawionych przed nimi problemów badawczych, w myśl motta CrazyMazy – Od wyzwania do rozwiązania.

Co robimy?

W CrazyMazy wykorzystując eksperymenty i zagadki pomagamy zrozumieć mechanizmy rządzące otaczającym nas światem – pokazujemy praktyczne zastosowanie abstrakcyjnych wzorów z matematyki, fizyki, chemii czy biologii.Dajemy też okazję do zetknięcia się z nowoczesnymi osiągnięciami techniki i inżynierii (laserami, układami cyfrowymi, inteligentnymi materiałami, ciekłymi kryształami itp.) co poszerza horyzonty naszych CrazyMazerów i otwiera ich na świat współczesnej nauki.

Jakie mamy cele?

Samodzielne myślenie, elastyczność, otwartość na nowości i błyskawiczna adaptacja do nowych warunków − stawiamy sobie ambitne cele, na miarę XXI wieku, wieku wiedzy i technologii, gdzie postęp osiąga zawrotne tempo. Dlatego zależy nam na tym, aby Wasze pociechy, a nasi CrazyMazerzy:

  • odkryli i rozwijali swoje pasje,
  • korzystali z tzw. „wiedzy zintegrowanej”, łączącej różne dziedziny,
  • wypracowali własne metody uczenia się, które będą mogli wykorzystywać przez całe życie,
  • nauczyli się współpracować w grupie i stworzyli zespoły wspierających się wzajemnie przyjaciół, wszak największe sukcesy osiągają zgrane zespoły, nie samotnie działające jednostki,
  • umieli pracować metodami projektowymi i poznali ich skuteczność,
  • potrafili myśleć krytycznie, argumentować, bronić swojego stanowiska ,
  • przekonali się, że w nauce nie ma granic i „sięgali tam, gdzie wzrok nie sięga”,
  • byli lepiej przygotowani na przyszłe wyzwania współczesnego świata.

Kto tworzy CrazyMazy?

Nasz team tworzą wyłącznie pasjonaci nauki! Poszukiwacze wyzwań, gotowi sprostać każdej próbie, starają się zafascynować dzieci światem nauki każdego dnia. Uzbrojeni w zdobycze techniki, prowadzeni silną ręką Wodza poszerzają szeregi CrazyMazerów, wciągając dzieci w świat eksperymentów!