Formuła Zajęć

Uczestników naszych zajęć wprowadzamy w świat nauki stopniowo. CrazyMazerzy mają do wyboru kilka bloków tematycznych, z których każdy składa się z kilku poziomów o różnym stopniu trudności. Poziom dobieramy w zależności od indywidualnych możliwości percepcyjnych i umiejętności dziecka. Następnie ukierunkowujemy młodego CrazyMazera i pomagamy odnaleźć jego pasje oraz rozwijać zainteresowania.
Na każdych zajęciach młodzi ludzie stawiani są przed konkretnym zadaniem, muszą znaleźć odpowiedź na dokładnie postawione pytanie badawcze np. dotyczące jakiegoś zjawiska lub rzeczywistego problemu.

Jak pracujemy?

Stawiamy przed CrazyMazerami wyzwanie – jak rozwiązać realny, zrozumiały dla nich problem.

Inicjujemy burzę mózgów – nie podajemy gotowych rozwiązań, prowokujemy dzieci, zadajemy pytania, obserwujemy i ukierunkowujemy spontaniczne pomysły.

Rozwiązanie – wybieramy najlepsze propozycje, planujemy wspólnie pracę i przygotowujemy materiały. Pracujemy w grupach, kontrolujemy przebieg projektu, tłumaczymy zjawiska wynikające z wybranego rozwiązania.

Podsumowanie – dzieci prezentują swoje osiągnięcia. Rodzi się dyskusja.
Bardzo dbamy o bezpieczeństwo zajęć. Nasz program uwzględnia nieprzewidywalność dzieci, stąd nie eksperymentujemy z ładunkami jądrowymi ani antymaterią…