Zespół


Bartek

Bartek Olesiak - student budownictwa na Politechnice Krakowskiej, w wolnych chwilach trenuje Aikido, strzela i poświęca się lekturze książek historycznych. Od najmłodszych lat zgłębiał świat fizyki za pomocą doświadczeń, a teraz chce swoje umiejętności przekazać sobie podobnym dzieciakom w Crazy Mazy. Wprowadzi młodych naukowców i przyszłych inżynierów w świat konstrukcji i wynalazków.


Elwira

Elwira Nowiszewska - studentka Fizyki Medycznej, która w wolnych chwilach kąpie się w morzu fantazji i zajmuje się tworzeniem wszystkiego co się pod rękę nawinie - od opowiadań, poprzez obrazy, na budowaniu baldachimu w swoim pokoju (nie)kończąc. Uwielbia prowadzić zajęcia, ponieważ zaraża ją to dziecięcą kreatywnością i pozwala spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Uważa, że najłatwiej jest dowiedzieć się jak coś działa poprzez praktykę. Kocha wyzwania i odkrywanie rzeczy trudnych.


Szymon

Szymon Ginda- studiuje inżynierię środowiska, kiedyś na AGH, teraz na Politechnice Krakowskiej. Opiekuje się Erasmusami z różnych krajów, a także koresponduje z przedstawicielami innych narodowości. Chodzi po górach i ogląda niebo okiem nieuzbrojonym i przez teleskop. Lubi CrazyMazy i CzaryMary. Lubi pisać scenariusze z LogiBloksów i budowanie tychże układów. A przy tym zdjęcia nieba z fish-eye'a, przeciwników teorii strun i zawracanie na ręcznym na mokrych, wielickich asfaltach.


Marina

Marina Polets – zwariowana, pozytywnie zakręcona dziewczyna, ale kiedy trzeba zrównóważona i opanowana. Studiuje architektur ę, dzięki czemu jej wyobraźnia ciągle pracuje i przynosi mnóstwo ciekawych pomysłów każdego dnia. Zawsze dąży do realizacji swoich planów. Osoba godna zaufania- ma świetny kontakt z dziećmi.


Gosia

Małgorzata Krawczyk - na co dzień studentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zimą zapalona snowboardzistka, a w wolnym czasie szalona chemiczka. Ze swoim siostrzeńcem przerabiała już budowę wehikułu czasu, przyrządzanie eliksiru miłości, wyścigi poduszkowców oraz wiele innych szalonych pomysłów. Wyznaje zasadę, że najwięcej można się nauczyć poprzez zabawę. Dlatego miejscem, w którym chce realizować swoje pasje jest CrazyMazy.


Kuba

Kuba Kotnis – student zarządzania oraz technologii chemicznej, pełen pomysłów i różnorodnych idei. Entuzjasta chemii, który mogąc łączyć pracę z przyjemnością, wykonuje ją z pasją. Otwarty na współpracę z dziećmi, która jest dla niego synonimem wspaniałej zabawy połączonej z odkrywaniem ciekawych tajemnic fascynującego świata chemii i fizyki. Jego mottem przewodnim jest cytat Walta Disneya: „Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę” i ta właśnie myśl przyświeca mu podczas pracy z uczestnikami warsztatów w CrazyMazy.


Alicja

Alicja Kiełbasa- pełna entuzjazmu i zapału jako świeżo upieczony inżynier chemik. Typowy umysł ścisły, jednak doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest pokazanie, że nauka to nie tylko sucha teoria ale też i dobra zabawa. Zwolenniczka poznawania zagadek świata przez obserwację i analizę. Zawsze otwarta na nowe pomysły.


Aga

Agnieszka Wandor –studentka inżynierii biomedycznej, świeżo upieczony interdyscyplinarny inżynier. W wolnych chwilach pochłania książki i magazyny naukowe. Jako instruktorka CrazyMazy pomaga uczestnikom (oraz trzem młodszym braciom) rozszyfrowywać "Tajemnice wszechświata". Zafascynowana wyobraźnią i spontanicznością dzieci w postrzeganiu świata wspiera swoich młodych podopiecznych przy jego odkrywaniu.


Krzysztof

Krzysztof Borek – konstruktor pełen niesamowitych pomysłów, z wykształcenia astronom specjalizujący się w kosmologii. Nieposkromiona ciekawość świata i eksploracji sprawia, że praca z nim jest poruszająca i niezapomniana. Czas wolny spędza głównie na rozwijaniu swoich zainteresowań informatycznych oraz spotkaniach w najbliższym gronie przyjaciół.


Ala

Ala Chodorowska – zafascynowana słowami Alberta Einsteina: „najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą”, przeprowadza młodych CrazyMazerów przez „Tajemnice Wszechświata”. Prywatnie jest pozytywnie zakręconą panią inżynier – szczególnie na punkcie chemii, biologii i zagadek fizyki. Ponadto uwielbia pracować z dziećmi – ich energia i chęć zdobywania wiedzy daje jej dużo radości i mobilizuje do ciągłej gimnastyki umysłu.


Piotr

Piotr Sulich - z wykształcenia historyk i mechanik-konstruktor. Człowiek orkiestra. Pasjonat średniowiecznego uzbrojenia i użytkownik zaawansowanych programów inżynierskich w jednej osobie. Zawsze uzbrojony… w cierpliwość. Otwarty na nowe pomysły i ich realizację. Na co dzień eksperymentuje w kuchni. W CrazyMazy spełnia się jako modelarz i pomaga rozwiązywać tajemnice wszechświata.


Paweł

Paweł Jujeczko - student inżynierii akustycznej AGH i wydziału filozoficznego UJ. Umysł ścisły i humanistyczny. Z pasją zajmuje się zarówno fizyką i informatyką, jak i studiami nad myślą wielkich filozofów oraz grą w zespole muzycznym. Ukochany starszy brat dziesięcioletniego Łukasza.


Andrzej

Andrzej Wyżliński − Master CrazyMazy. Wykładowca akademicki, specjalista w zarządzaniu projektami, w przeszłości autor publikacji naukowych, a co najważniejsze − ojciec trójki dzieci niezwykle ciekawych świata, których pytania i dociekliwość nie raz były źródłem jego inspiracji. Twórca i Wyznawca idei CrazyMazy, nieugięty w dążeniu do celu, zagrzewa do walki Zespół i wszystkich zaraża pasją do nauki.